Safe Exam Browser (SEB) werkt voor de meeste toetsen. Alleen bij schrijftoetsen waarbij leerlingen tekst invoeren, kan het ontbreken van Nederlandse spellingscontrole een probleem zijn. Leerlingen missen dan de vertrouwde rode onderstrepingen die spelfouten direct aangeven tijdens het typen. In de nieuwste versie van SEB wordt alleen een Engelse spellingscontrole ondersteund, waardoor Nederlandse woorden onterecht worden onderstreept of helemaal geen controle plaatsvindt.
Waarom is dit niet eenvoudig op te lossen?
In oudere versies van SEB was het technisch mogelijk om het woordenboek te vervangen, maar dat vereiste een handmatige aanpassing op elk leerlingdevice afzonderlijk. Dit is bewerkelijk en brengt risico's mee voor de werking van SEB. We kijken of hier een betere oplossing voor komt, maar verwachten op korte termijn geen wijziging.
Wat kun je in de tussentijd doen bij schrijftoetsen?
Alternatieven voor Safe Exam Browser:
- Schoolyear. Met Schoolyear beveilig je de toetsafname én kun je Nederlandse spellingscontrole inschakelen. Schoolyear is een betaalde intergratie. Neem gerust contact op met ons als je hier meer over wilt weten.
- Proctoring. Leerlingen werken in een gewone browser met normale spellingscontrole. Via proctoring monitor je of ze de toets verlaten of ongewenste acties uitvoeren.
- Proctorio. Vergelijkbaar met proctoring; schermactiviteiten van leerlingen worden gevolgd terwijl ze in een normale browseromgeving werken.
In combinatie met Safe Exam Browser:
- Schrijven in Word of een andere teksteditor. Leerlingen schrijven hun antwoord in een externe applicatie met Nederlandse spellingscontrole en leveren dit in via Woots.
- Toegestane spellingcheckwebsite. Je kunt een specifieke website op de whitelist zetten in de SEB-configuratie, zodat leerlingen hun tekst daar kunnen plakken en controleren.
- Browserextensie voor spellingscontrole. Sommige extensies bieden Nederlandse spellingscontrole en zijn toe te staan binnen SEB via de configuratie-instellingen.
Opmerkingen
0 opmerkingen
U moet u aanmelden om een opmerking te plaatsen.