Wijzigingen in het platform
Knop ‘Account wisselen’ verplaatst naar de startpagina
De knop om van account te wisselen is verplaatst van het gebruikersmenu naar de startpagina, direct naast de schoolnaam. Dit maakt het eenvoudiger om tussen scholen te schakelen wanneer dat nodig is. Voorheen zat deze functie onder het gebruikersmenu.
Toetsen maken vanaf de startpagina
De startpagina heeft nu een knop ‘Nieuwe toets’. Wanneer je hierop klikt, opent een dialoogvenster met alle beschikbare programma's.
Bovenaan staan de recent gebruikte programma's, gevolgd door alle andere programma's. Met het zoekveld kun je de lijst filteren. Zodra je een programma selecteert, ga je naar de pagina om een nieuwe toetsen aan te maken.
Als er geen programma's beschikbaar zijn, toont het dialoogvenster de melding ‘Maak een programma om te beginnen’, met daarbij de uitleg dat programma's de plek zijn waar je collega’s uitnodigt, toetsen maakt en leerlingen/klassen toevoegt. Als de gebruiker programma mag aanmaken, verschijnt er een knop om dit direct te doen.
Itembanken kunnen nu worden gesorteerd en de voorkeur wordt opgeslagen
Voorheen werden itembanken altijd gesorteerd op meest recent bijgewerkt, zonder mogelijkheid om dit te wijzigen. Er is nu een sorteermenu beschikbaar op de itembankpagina, naast de zoekbalk en filters.
Je kunt sorteren op:
- recent bijgewerkt
- nieuwste eerst
- alfabetisch
De gekozen sorteeroptie wordt opgeslagen en automatisch toegepast bij volgende bezoeken. Dit maakt het eenvoudiger om snel de juiste itembank te vinden, vooral wanneer er veel aanwezig zijn, en houdt de lijst georganiseerd volgens jouw voorkeur.
Verbeterd vastzetten van itembanken
Vastgezette itembanken verschijnen bovenaan de lijst met itembanken . Ze worden tussen je andere itembanken weergegeven en zijn herkenbaar aan een pictogram van een punaise naast de naam.
Je kunt een itembank vastzetten of losmaken door deze te openen en bovenaan op de pin-knop te klikken. Vastzetten is persoonlijk en heeft alleen invloed op jouw eigen weergave.
Vastgezette itembanken volgen nog steeds je zoek en filterinstellingen, dus ze worden alleen getoond wanneer ze aan die criteria voldoen. Je kunt alleen itembanken vastzetten waarvoor je toegang hebt.
Toegang tot itembanken uit alle accounts
Itembanken uit alle gekoppelde accounts worden nu op de startpagina weergegeven. Voorheen zag je alleen de itembanken van de huidige school. Wanneer je een itembank opent die bij een ander account hoort, schakelt het systeem automatisch over naar dat account.
Voor gebruikers met meerdere accounts wordt de schoolnaam vóór de itembanknaam getoond, zodat duidelijk is bij welke school elke itembank hoort.
Eenmalige wachtwoorden geven nu alleen toegang tot één digitale toets
Wanneer een leerling inlogt met een eenmalig wachtwoord, kan de leerling alleen de digitale toets openen waarvoor dat wachtwoord is aangemaakt. Andere digitale toetsen of opdrachten zijn niet toegankelijk. Ook andere delen van het platform blijven afgesloten. Als de leerling toch probeert te navigeren, wordt hij of zij teruggestuurd naar de toets.
Om het volledige account weer te gebruiken, moet de leerling uitloggen en opnieuw inloggen via de normale inlogmethode van de school.
Dit verhoogt de veiligheid van het platform, terwijl het nog steeds docenten helpt om leerlingen te ondersteunen die niet kunnen inloggen.
Tijd besteed aan nakijken verwijderd uit nakijk‑inzichten
De nakijkinzichten blijven tonen hoe consistent de beoordeling is tussen beoordelaars. De individuele nakijktijd is uit deze inzichten verwijderd.
Algemene consistentie blijft een waardevolle indicator voor de kwaliteit van nakijken. Het tonen van de tijd die iemand aan individuele resultaten besteedt, gaat verder dan nodig is voor dit doel. Daarom wordt nakijktijd niet langer weergegeven.
Dit houdt de focus op de uitkomsten van het nakijken in plaats van op individuele activiteit. Zo ondersteunen de inzichten kwaliteitsverbetering zonder onnodige druk of persoonlijke monitoring.
Ondersteuning voor snelle opmerkingen in beoordelingsformulieren toegevoegd
Het is nu mogelijk om snelle opmerkingen te gebruiken bij het nakijken van een beoordelingsformulier.
Handmatige verrijking van leerlinggegevens verwijderd uit schoolinstellingen
De optie ‘Leerlingen verrijken’ is verwijderd uit de schoolinstellingen. Als leerlinginformatie ontbreekt, moeten beheerders deze verrijken via de instellingen van de individuele leerling of middels een handmatige import. Deze werkwijze maakt beter duidelijk dat het wijzigen van leerlingnummers een risicovolle handeling is.
Je kunt leerlingaccounts met ontbrekende informatie vinden door een parameter toe te voegen aan de URL in het leerlingoverzicht. Om bijvoorbeeld leerlingen zonder e-mailadres te zoeken, kun je ?q[email]=null achter de URL plaatsen. De URL ziet er dan zo uit:woots.app/universities/{university_id}/students?q[email]=null.
Stopgezet: tracking van geopende e‑mails
Om een bevinding uit de SURF DPIA op te lossen, worden e‑mailopeningen niet langer bijgehouden. Hierdoor toont het tabblad met e‑mailactiviteit alleen nog of een e‑mail is afgeleverd of dat de aflevering is mislukt.
Weergave van overgenomen gebruiker in logs
De logs tonen nu wanneer acties worden uitgevoerd onder een overgenomen gebruiker. Wanneer een wijziging wordt gedaan terwijl een ander account is overgenomen bevat de API een extra attribuut: assumed_by_user_id. Dit attribuut geeft aan welke gebruiker het account had overgenomen op het moment van de wijziging.
Statuspagina gemigreerd naar Statuspal
Zoals eerder aangekondigd is de statuspagina gemigreerd van SorryApp naar Statuspal. De nieuwe statuspagina monitort de beschikbaarheid van http://www.woots.nl en support.woots.nl. De link op de homepage toont nu een serverstatusindicator.
Statuspal is een Europese aanbieder met datacenters in Europa en ISO 27001‑certificering. Dit ondersteunt betere gegevensbescherming en compliance. Als toegang tot externe domeinen beperkt is, moeten de Statuspal‑domeinen (statuspal.eu en statuspal.io) worden toegestaan.
E‑mailabonnementen zijn automatisch gemigreerd. Microsoft Teams‑abonnementen moeten opnieuw worden ingesteld. De nieuwe statuspagina is beschikbaar via: https://woots-nl.statuspal.eu/
Ondersteuning toegevoegd voor filteren op webhook‑responsstatus
Het is nu mogelijk om te filteren op de responsstatus van webhook‑events, zodat mislukte afleveringen eenvoudig kunnen worden gevonden. Deze optie is toegevoegd aan zowel de interface als de API.
Programma's kunnen worden gesorteerd en de voorkeur wordt opgeslagen
Voorheen werden Programma's altijd gesorteerd op meest recent bijgewerkt, zonder mogelijkheid om dit te wijzigen. Er is nu een sorteermenu beschikbaar op de Programmapagina, naast de zoekbalk en filters.
Je kunt sorteren op:
- recent bijgewerkt
- nieuwste eerst
- alfabetisch
De gekozen sorteeroptie wordt opgeslagen en automatisch toegepast bij volgende bezoeken. Dit maakt het eenvoudiger om snel de juiste Programma's te vinden, vooral wanneer er veel zijn.
Verbeterd vastzetten van programma's
Vastgezette programma's verschijnen nu bovenaan je opdrachtenlijst en zijn herkenbaar aan een pin‑icoon naast de naam. Ze blijven in dezelfde lijst als andere programma's.
Je kunt een programma vastzetten of losmaken via de pin‑knop in de breadcrumb op de programmapagina. Vastzetten is persoonlijk en heeft alleen invloed op jouw eigen weergave.
Vastgezette programma's volgen je huidige zoekopdracht en filters en verschijnen alleen wanneer ze overeenkomen. Je kunt alleen programma's vastzetten waarvoor je toegang hebt.
Op de startpagina verschijnen vastgezette programma's nu in de linker sectie, ter vervanging van de eerdere weergave rechts.
De oude pin‑dialoog en de limiet van zes vastgezette programma's zijn verwijderd. Vastgezette programma's gedragen zich nu hetzelfde als andere programma's, wat zorgt voor een consistente en flexibele ervaring.
Snelle acties op de startpagina
De startpagina toont nu snelle acties om het navigeren naar veelgebruikte taken eenvoudiger te maken. Gebruikers kunnen direct naar de pagina’s voor het printen van examens en het uploaden van gescande bestanden.
Voor gebruikers zonder repro‑rol verschijnen snelle acties alleen wanneer relevant: de printactie verschijnt wanneer er examens te printen zijn, en de uploadactie verschijnt bij schriftelijke opdrachten waarvoor scans kunnen worden geüpload.
Gebruikers met de repro‑rol komen nu op de startpagina terecht in plaats van te worden doorgestuurd. Zij kunnen de snelle acties gebruiken om hun taken te openen of via de knop ‘Account wisselen’ naar een ander account gaan.
ProctorExam‑integratie beperkt tot geselecteerde Programma's
De ProctorExam‑integratie ondersteunt nu toegang op programma niveau. Dit geeft beheerders nauwkeurige controle over waar de integratie beschikbaar is.
Sommige integraties brengen kosten per gebruik met zich mee, dus het is nuttig om toegang te beperken tot programma's die deze echt nodig hebben. Het helpt ook bij het testen van een integratie tijdens een proefperiode zonder deze voor alle programma's te activeren.
Wanneer een school overschakelt naar toegang op programma niveau, wordt de integratie voor eerder toegankelijke programma's uitgeschakeld totdat opnieuw toegang wordt verleend. Beheerders kunnen dit op elk moment aanpassen.
Breadcrumbs tonen nu iconen voor programma's en itembanken
Breadcrumbs bevatten nu iconen zodat je in één oogopslag ziet waar je bent. De iconen voor programma's en itembanken maken duidelijk of je in een programma of een itembank werkt, en het programma-icoon heeft een vernieuwde uitstraling. Tooltips verschijnen alleen wanneer tekst wordt afgekapt. De structuur van de breadcrumbs is verbeterd voor betere ondersteuning van schermlezers.
Vereenvoudigde startpagina en inklapbare zoekvelden
De startpagina is vereenvoudigd om visuele ruis te verminderen. Sectiekoppen en ‘Nieuw’-knoppen zijn verwijderd. Om een programma of itembank aan te maken, ga je naar de respectievelijke pagina’s waar de ‘Nieuw’-knoppen nog beschikbaar zijn.
Zoekvelden voor programma's en itembanken zijn nu standaard verborgen. Selecteer het zoekicoon om de velden te tonen of te verbergen. Wanneer geopend, krijgt het zoekveld automatisch focus.
Afstand en formaat zijn aangepast voor betere uitlijning. Zoekvelden gebruiken nu duidelijkere placeholder‑tekst om beter aan te geven waar je op kunt zoeken.
Bug fixes
"Legacy toetsmatrijs" hernoemd naar "Klassieke toetsmatrijzen"
De term "Legacy toetsmatrijs" is hernoemd naar "Klassieke toetsmatrijzen" om beter weer te geven dat dit een traditionele, gevestigde functionaliteit is en niet een verouderde. De functionaliteit blijft ongewijzigd; alleen de naam is aangepast.
Probleem opgelost waarbij de sectielijst in de toetsmatrijs‑flow mee scrolde
Voorheen scrolde de lijst met flow‑secties mee met de pagina, wat het lastig maakte om lange lijsten te navigeren. De lijst scrolt nu in een eigen container, waardoor deze zichtbaar blijft terwijl de rest van de pagina scrolt.
Probleem opgelost waarbij criteriagroepen aan de verkeerde vraag werden toegevoegd
Wanneer meerdere opgaven met criteria tegelijk werden bewerkt in het tabblad Beoordelingsmodel, werden criteriagroepen aan de verkeerde vraag toegevoegd. Criteriagroepen worden nu correct aan de juiste vraag gekoppeld.
Verbeterd slepen in lange lijsten
Het slepen van items in lange lijsten werkt nu vloeiender. De pagina scrolt automatisch wanneer een item dicht bij de boven- of onderkant van het scherm wordt gesleept. Hierdoor kun je items eenvoudiger naar de juiste positie verplaatsen, zelfs wanneer deze buiten beeld staan.
Deze verbetering geldt voor alle sorteerbare lijsten en is vooral nuttig bij het beantwoorden van vragen in digitale toetsen, zoals matchvragen en hotspot-matchvragen.
Probleem opgelost waarbij het verwijderen van programma medewerkers niet werd gelogd
Voorheen werd het verwijderen van alle medewerkers uit een programma via de API niet vastgelegd in de logs. De logs tonen nu correct welke wijzigingen aan de programma zijn aangebracht.
Probleem opgelost waarbij leerlingen geen namen van criteriagroepen zagen tijdens publicaties
Voorheen werd de naam van een groep in een beoordelingsmodel niet getoond aan leerlingen tijdens een publicatie. Groepsnamen in beoordelingsmodellen worden nu gepubliceerd en zichtbaar voor leerlingen, mits de optie ‘Beoordelingscriteria’ in de publicatie-instellingen is ingeschakeld.
Opmerkingen
0 opmerkingen
U moet u aanmelden om een opmerking te plaatsen.